Prędkości Rite-Aid przełączają się na jaja bezklatkowe

Przyjazny dla druku, PDF i e-mail

NOWY JORK — Ceremony Aid powiedział, że przyspiesza przejście na sprzedaż jaj w 100% bezklatkowych, a teraz spodziewa się osiągnąć ten cel do końca tego roku. Firma początkowo zobowiązała się, że do 2025 r. będzie pozyskiwać jaja bezklatkowe we wszystkich swoich punktach sprzedaży detalicznej. Nowe zobowiązanie przyspiesza harmonogram o trzy lata.

„Pochwalamy Ceremony Assist za przyspieszenie harmonogramu bezklatkowego w celu zmniejszenia cierpienia kur niosek w łańcuchach dostaw” – mówi Vicky Bond, prezes The Humane League. „Widzieliśmy trend wśród społecznie odpowiedzialnych company, takich jak Rite-Assist, aby przestać pozyskiwać jaja od kur trzymanych w okrutnych klatkach bateryjnych i przyspieszyć wdrażanie ich polityki bezklatkowej”. Przyspieszone zaangażowanie Rite Assist następuje po Walgreens i CVS Wellbeing, które również niedawno zobowiązały się do sprzedaży jaj w 100% wolnych od klatek do końca roku 2022.

Przed podjęciem tego zobowiązania w zakresie polityki dobrostanu zwierząt, Rite Help skonsultowało się z The Humane League, globalną organizacją non-income zajmującą się ochroną zwierząt, której misją jest położenie kresu maltretowaniu zwierząt hodowanych na żywność. Humane League skupia się na zmianie sposobu traktowania zwierząt przez największe światowe firmy, ustanawiając nowe standardy korporacyjnej polityki dobrostanu zwierząt. Ta praca odegrała kluczową rolę w zabezpieczeniu wielu z ponad 500 obietnic wolnych od klatek, złożonych przez firmy spożywcze w Ameryce Północnej.